Filia
,,Koleją przez świat – literacka podróż za horyzont’’
- Szczegóły
- Kategoria: Filia
,,Koleją przez świat – literacka podróż za horyzont’’ to hasło przewodnie letnich warsztatów Bibliolato 2026 w Filii nr 1. Zajęcia odbywały się w dniach 20.07-31.07 oraz 17.07-21.08.2026 i adresowane były dla dzieci w wieku 7-10 lat.
Spotkania miały charakter czytelniczo-plastyczny a elementem łączącym tematykę zajęć była podróż pociągiem po Europie. Dzieci poznały ciekawostki i kulturę m.in. naszych sąsiadów z Czech i Niemiec, jak również z miejsc bardziej odległych jak Hiszpania, Portugalia, Włochy, poznały legendy i baśnie a następnie wykonywały tematyczną pracę plastyczną.
Ważnym elementem zajęć była integracja i wspólne działanie, dlatego pierwszą pracą plastyczną było stworzenie makiety dworca kolejowego. W pracach plastycznych często pojawiały się motywy folklorystyczne (pająki ludowe, kolory, wzory i stroje) lub elementy symboliczne charakterystyczne dla danego miejsca (portugalskie koguty, hiszpańskie wachlarze). Dzieci z przyjemnością słuchały baśni i legend różnych kultur, które stawały się inspiracją do działań artystycznych. W trakcie warsztatów nie zabrakło czasu na zabawę i wspólne wakacyjne rozmowy.
Odwiedziny w przedszkolu
- Szczegóły
- Kategoria: Filia
Odwiedziny w przedszkolu to świetna okazja do zaszczepienia w dzieciach miłości do książek i czytania. P. Justyna, która na codzień pracuje w Filii nr 1 często odwiedza dzieci w Przedszkolu nr 1. Tym razem zaprosiła ją grupa Żółwiki. Przedszkolaki na zajęciach zaspokoiły swoją ciekawość o zawodzie bibliotekarza i pracy w bibliotece.
Na koniec - czytanie książki Agnieszki Stelmaszyk „Andzia i Duch pana Baryłki”, która napewno pobudziła dziecięcą wyobraźnię. Dziękujemy za liczne spotkania, rozmowy i dziecięce uśmiechy. Cieszy nas współpraca, która ma realny wpływ na kolejne pokolenie czytelników.


